PDA

Volledige versie bekijken : D.D.R Rundfahrt 1949


Gerard Vervaeke
22 december 2007, 20:22
wie kan mij helpen ? Ik zoek volledig einklassement , top tien van de ritten en deelnemers lijst


1e D.D.R Rundfahrt 1949
1. Max BARTOSKIEWICZ 1186km/35:03'28''
2 Karl-Heinz HEY
3 Horst GAEDE
...
6 Lothar MEISTER

Werner GRÄBNER
Otto BUSSE
Kurt PLITT

Etappen (9-18/9)
1.Berlin-Rostock 240km
Max BARTOSKIEWICZ

2.Rostock-Wittenberge 175 km
1.DIETRICH

3.Wittenberge- Magdeburg 109,5 km
WEINERT

4.Magdeburg-Erfurt 109,5km
Max BARTOSKIEWICZ

5.Erfurt- Chemnitz 195 km
HORN

6.Chemnitz-Leipzig 97,5km
Max BARTOSKIEWICZ

7.Leipzig-Berlin 194 km
SCHATZ

60 Teilnehmer
53 am Ziel

Met dank

Gerard Vervaeke

hans
23 december 2007, 22:41
1° rit: BERLIN - ROSTOCK 240 km.
1 . Max BARTOSKIEWICZ ( Berlin1) 7.28.34
2. Horst GAEDE (Magdeburg) 7.28.36
3. Erwin DIGULLA (Berlin 1) 7.33.00
4. Helmuth LOHSE (Chemnitz) 7.33.01
5. Henry URBAN (Chemnitz)7.33.02
6. Edgar SCHATZ ( Halle) 7.33.06
7. Walter DIETRICH (Leipzig 1) "
8. Otto HAMEL (Halle) "
9. Werner GRAEBER ( Berlin 1) "
10. Georg STERNBERG (Berlin 3)"
11. Paul KOERNER (Leipzig 1)
12. Gelijk : 16 renners BASCHKE (Berlin1), WEINERT (Berlin1),KIRCHOFF (Berlin1),PLITT (Berlin 2), HAEDICKE (Berlin 2), LEHMANN (Berlin 2),ELSNER (Berlin 2),HEY (Mühlhausen), TREFFLICH (Weimar), ZIEGERS ( Erfurt), BUSSE (Leipzig 1), KASTNER ( Leipzig 1), MEISTER (Leipzig 2), HOEHNE (Magdeburg), LIPFERT (Magdeburg), BAUMANN ( Chemnitz),
28. GRINDEL (Leipzig 1) 7.33.21

Ploegrangschikking: 1. BERLIN 1 22.34.41
2. MAGDEBURG 22.34.48
3. CHEMNITZ 22.39.09

2° rit: ROSTOCK - WITTENBERGE 175,3 km.
1. DIETRICH 5.28.23
2. BUSSE 5.29.34
3. SCHERNER 5.29.35
4. URBAN 5.30.25
5. BARTOSKIEWICZ "
6. HEINEMANN "
7. THIEMICHEN "
8. SCHELLHAMMER "
9. HEY "
10. KOERNER "
11. LOHSE "
12. MIGASCHEWSKY "
13. GRINDEL "
14. MEISTER "
15. FRIESE "
16. KASTNER "
17. ELSTE "
18. SEIDENGLANZ "
19. volgen: DIGULLA , WEINERT, KIRCHHOFF, DREISSIG, ELSNER, POHL, BERND, TREFFLICH, BAAR, BEYER,PLAGEMANN, SCHWANKE, HAMEL, SCHATZ,BAUMANN, BIRNBAUM, HEMPEL, DRESSLER, KOELLING, LIPFERT,
40. BASCHE
41. STERNBERG en vervolgens: MOHAUPT,SCHULZE,PLITT, HORN,GRAEBNER, HAEDICKE,GAEDE, REITZ,DARMSTADT,MARSCHNER,LEHMANN,ARENDT,HOEHNE,RI EMANN,ZIEGER,
RICHLY,MALLY,KOERNICKE.
Ploegenrangschikking: 1. LEIPZIG 1 (16.28.44)
2.ERFURT (16.30.49)
3. CHEMNITZ (16.31.59)
4. BERLIN 1 (16.32.16)
5. BERLIN 2, 6.: BRANDENBURG , 7. :HALLE 8:LEIPZIG 2, 9 : MAGDEBURG, 10: BERLIN 3.

Bron : ILLUSTRIERTER RADSPORT EXPRESS nr. 37 van 13 september 1949

De rest volgt morgen of overmorgen !

hans
26 december 2007, 01:52
3° rit: WITTENBERGE - MAGDEBURG 109,5 km.
1. Heinz WEINERT (Berlin 1) 3.01.55
2.Harry BASCHKE ( " ) 3.01.56
3. Heinz HOENE ( Magdeburg) 3.05.22
4.KOERNER ( Leipzig 1)
5. GRINDEL ( " )
6. FRIESE ( Chemnitz)
7. LOHSE ( " )
8. URBAN ( " )
9. ZIEGHER ( Erfurt )
10. DIGULLA ( Berlin 1 )
11. HEY ( Erfurt )
12. BAUMANN ( Halle)

Rangschikking na de 3° rit: 1. Max BARTOSKIEWICZ ( Berlin 1) 16.04.38
2. Horst GAEDE ( Magdeburg) 16.05.28
3. Heinz WEINERT ( Berlin 1 ) 16.05.53
4. Harry BASCHKE ( " ) 16.06.04
5. Otto BUSSE ( Leipzig 1 ) 16.08.15
6. Walter DIETRICH ( " ) 16.08.24
7. Henry URBAN ( Chemnitz)
8. Walter BAUMANN ( Halle )
9. Helmut LOHSE ( Chemnitz)
10. Paul KOERNER ( Leipzig )
11. Karl-Heinz HEY ( Erfurt )
12. Erwin DIGULLA ( Berlin 1)
Ploegenrangschikking na rit 3 : 1. BERLIN 1 48.10.09
2. LEIPZIG 1 48.24.18
3. MAGDEBURG 48.24.24
4. ERFURT 48.39.21
5. CHEMNITZ 48.40.04

4° rit : MAGDEBURG - ERFURT 175,3 km.
1. BARTOSKIEWICZ 5.16.26
2. GAEDE 5.16.27
3. FRIESE 5.16.34
4. THIEMICHEN ( Leipzig 2 )
5. BUSSE
6.HEY
7. MEISTER ( LEipzig 2 )
8. HOEHNE ( Magdeburg)
9. PLITT ( Berlin 2 )
10. TREFFLICH ( Erfurt)
11. KOERNER ( Leipzig )
12. URBAN ( Chemnitz)

Stand na de 4° rit: 1. BARTOSKIEWICZ 21.21.04
2. GAEDE 21.21.55
3. BUSSE 21.24.51
4. HEY 21.25.54
5. HOEHNE 21.26.15
6. MEISTER 21.26.23
7. TREFFLICH
8. PLITT
9. THIEMICHEN
10. WEINERT
11. BASCHKE
12. DIETRICH

Ploegenrangschikking na 4° rit: 1. MAGDEBURG 64.25.11
2. BERLIN 1 64.27.25
3. ERFURT 64.27.50
4. LEIPZIG 1 65.34.44
5. BERLIN 2 64.40.33

5° rit: ERFURT - CHEMNITZ 190 km.
1. Erwin HORN ( Berlin 3 ) 5.32.33
2. Werner GRAEBNER ( Berlin 1 ) 5.32. 34
3. Rudi KIRCHHOFF ( Berlin 1 ) 5.32.35
4. HEY
5. BUSSE
6. PLITT
7. BARTOSKIEWICZ
8. LEHMANN ( Berlin 2 )
9. SCHATZ ( Halle)
10. MEISTER
11. WEINERT
12. ZIEGER ( Erfurt)

Stand na de 5° rit: 1. HEY 27.00.46
2. BARTOSKIEWICZ 27.00. 51
3. GAEDE 27.01.42
4. BUSSE 27.04.37
5. MEISTER 27.06.10
6. TREFFLICH 27.06.43
7. PLITT
8. HOEHNE
9. THIEMICHEN
10. KIRCHHOFF
11. WEINERT
12. HORN
ploegklassement na rit 5 : 1. BERLIN 1 81.12.21
2. ERFURT 81.22.16
3. MAGDEBURG 81.29.58
4. LEIPZIG 1 81.37.47
5. BERLIN 2 81.39.54

6° rit: CHEMNITZ - LEIPZIG 97,5 km
1. BARTOSKIEWICZ 2.58.39
2. WEINERT 2.58.40
3. SCHATZ 3.06.19
4. GRAEBNER
5. LEHMANN
6. KIRCHHOFF
7. URBAN
8. BUSSE
9. ZIEGER
10. BAUMANN
11. THIEMICHEN
12. GAEDE

Stand na de 6° rit: 1. BARTOSKIEWICZ 29.59.30
2. HEY 30.07.06
3. GAEDE 30.07.58
4. BUSSE 30.10.53
5. WEINERT 30.11.47
6. MEISTER 30.12.30
7. TREFFLICH
8. PLITT
9. HOEHNE
10. THIEMICHEN
11. KIRCHHOFF
12. HORN

Ploegenstand na 6° rit: 1. BERLIN 1 90.15.54
2. ERFURT 90.41.12
3. MAGDEBURG 90.48.54
4. LEIPZIG 91.05.04
5. BERLIN 2 91.09.01

7° rit: LEIPZIG - BERLIN 194 km.
1. SCHATZ 4.58.25
2. SCHULZE 4.58.26
3. KOERNER 5.04.49
4.BUSSE
5. LEHMANN
6. GRAEBNER
7. BARTOSKIEWICZ
8. FRIESE
9. THIEMICHEN

Eindstand
1.BARTOSKIEWICZ ( Berlin 1 ) 35.03.28
2. HEY (Erfurt) 35.12.06
3. GAEDE (Magdeburg) 35.12.58
4. BUSSE (Leipzig 1 ) 35.15.49
5. WEINERT ( Berlin 1 ) 35.16.47
6. MEISTER (Leipzig 2 ) 35.17.30
7. TREFFLICH ( Erfurt) 35.18.03
8. PLITT ( berlin 2 ) 35.18.05
9. HOEHNE ( Magdeburg) 35.20.08
10. THIEMICHEN ( Leipzig 2 ) 35.21.47
11. KIRCHOFF ( Berlin 1) 35.21.52
12. HORN ( Berlin 3 ) 35.26.11
13. URBAN (Chemnitz) 35.27.18
14.BASCHKE ( Berlin 1) 35.27.19
15. BAUMANN (Halle) 35.27.28
16. LEHMANN ( Berlin 2) 35.29.13
17. GRINDEL (Leipzig 1) 35.30.42
18. LIPFERT (Magdeburg) 35.30.51
19. LEHSE (Chemnitz) 35.32.02
20. GRAEBNER ( Berlin 1) 35.36.42
21. FRIESE (Chemnitz) 35.38.07
22; ELSNER ( Berlin 2) 35.39.12
23. HEINEMANN (Erfurt) 35.39.54
24. KOERNER (Leipzig 1) 35.45.26
25. SCHATZ ( Halle) 35.49.02
26. DIETRICH (Leipzig 1) 35.50.33
27. DREISSIG (Berlin 2) 35.51.30
28. BAUMANN (Leipzig 1) 35.54.30
29. SCHULZE (Halle) 35.54.38
30. SCHERNER (Erfurt) 35.57.21
31. ZIEGER (Erfurt) 36.00.09
32. KASTNER (Leipzig 1) 36.09.48
33. MARSCHNER (Halle) 36.10.35
34. MOHAUPT (Berlin 3) 36.10.47
35. POHL (Berlin 3) 36.15.39
36. STERNBERG (Berlin 3) 36.19.28
37. HEMPEL (Lepzig 2) 36.20.06
38. SCHELLHAMMER (Berlin 2) 36.22.54
39. DRESSLER ( Leipzig 2) 36.27.23
40. SEIDENGLANZ (Chemnitz) 36.27.36
41. BERNDT (Erfurt) 36.31.49
42. BEYER (Frankfurt) 36.44.16
43. BAAR (Frankfurt) 36.47.22
44. RIEMANN (Magdeburg) 37.06.39
45. REITZ (Berlin 3) 36.58.50
46. MIGASCHEWSKI (Frankfurt) 37.09.00
47. PLAGEMANN (Frankfurt) 37.13.06
48. ARNDT (Magdeburg) 37.14.15
49. KOELLING (Magdeburg) 37.19.34
50. ELSTE (Chemnitz) 37.29.28
51. RICHLY (Frankfurt) 37.58.23
52. BIRNBAUM (Leipzig 2) 38.50.57
53. DARMSTAEDT ( Leipzig 2) 38.56.10
Opgegeven: 3 DIGULLA (Berlin 1)
10 HAEDICKE (Berlin 2)
16 SCHOENECK (Berlin 3)
22 MALLY (Chemnitz)
36 SCHWANKE (Frankfurt)
37 HAMEL (Halle)
38 KOERNICKE (Halle)

Eindstand ploegen: 1. BERLIN 1 103.30.50
2. ERFURT 105.56.12
3. MAGDEBURG 106.03.54
4. LEIPZIG 1 106.19.49
5. BERLIN 2 106.23.56
6. CHEMNITZ 106.34.16
7. LEIPZIG 2 106.35.01
8. HALLE 106.54.34
9. BERLIN 3 107.19.55
10. FRANKFURT 109.35.30

Bron: ILLUSTRIERTER RADSPORT EXPRESS nr. 38 van 20 september 1949

Alle klassementen zijn letterlijk overgenomen uit deze twee tijdschriften. Aan de hand van het eindklassement en de opgevers kan men blijkbaar de deelnemerslijst samenstellen, evenwel zonder rugnummer. Ik vermoed dat het cijfer bij de opgevers het rugnummer is! De eindtijd van Reitz blijkt niet te kloppen (45°), de nrs. 44 en 46 hebben andere eindtijden.

Gerard Vervaeke
26 december 2007, 14:04
Schitterend Hans.
Ik ben je zeer dankbaar voor dat prachtig geschenk.

Gerard.

Steponas
16 juli 2010, 14:42
Hallo Hans ,

Aan de hand van de Illustrierter Radsport Express kun je even bevestigen dat de officiele naam van de DDR Rundfahrt van 1949 " Die Jagd der 7-Etappen " was ?

Schoen Gruss ;-)

hans
28 juli 2010, 19:47
Stephan,
Sorry voor het laattijdige antwoord, was het een beetje uit het oog verloren. Neen, in de desbetreffende nummers van Illustrierter Radsport Express komt die benaming nergens voor , wel heeft men het steeds over de " OSTZONENRUNDFAHRT" . Het motto van de ronde was: " Zehn Tage Volksfest in der sowjetischen Besatzungszone", tien dagen volksfeest in de sowjet-bezettingszone dus. Meer vind ik niet qua benamingen.