WielerArchieven  

Ga terug   WielerArchieven > Verzamelaars > Wedstrijden

Reageren
 
Discussietools
Oud 14 december 2011, 16:39   #1
Gerrit Stevens
Een winnaar
 
Geregistreerd: 7 januari 2004
Locatie: Okkenbroek
Leeftijd: 63
Berichten: 2.243
Standaard Olympische Spelen 1900

Over de Olympische Spelen bestaat voor wat betreft de uitslagen nogal wat verschillen.
Zo ook met de Spelen van 1900.

Hieronder de gegevens volgens de verschillende bronnen.

Book Of The Oympics (David Wallechinsky) 1984
2000m: 1. Georges Taillandier 2.52,0 2. Fernand Sanz (F), 3. John Henry Lake (USA)

Vélo Plus 2003 e.a. Vélo uitgaven
chrono (666 m) William Johnson (GB) 51,2
Sprint (2000 M) 1. Georges Taillandier (F) 2.52.0 , 2. Fernand Sanz (F), 3. John Lake (USA)
Team achtervolging: USA 1500m in 2.17,2

Lingen Verlag boeken (1976 en 1984)
Sprint 1000m 1. Taillandier (F), 2. Vasserot (F), 3. Lanz (F) en Lake (USA)

Kroniek van 100 Jaar Olympische Spelen (1896-1996) uitgeverij Agon
2000m tijdrit: 1. Georges Taillandier (F), 2. Michel Sanz (F), 3. Robert Lake (USA)

En ten slotte de bron die ik hanteer als vermoedelijk de meest juiste
De gegevens komen uit het dagblad "Le Vélo".
De Olympische wedstrijden werden overigens verreden in het kader van de GP de l'Exposition.
Het boek waarin deze gegevens zijn verzameld.
The 1900 Olympic Games : results for all competitors in all events, with commentary / by Bill Mallon.
Het boek kan worden geraadpleegd in de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag.
De volledige uitslagen (met heats etc) zijn vermeld.
Match sprint 2000m: 1. Georges Taillandier (F), 2. Fernand Sanz (B), 3. John Lake (USA)
25 km: 1. Louis Bastien (F), 2. Louis Hildebrand (F), 3. Daumain (F)
Course des Primes: 1. Ernesto Mario Brusoni (I), 2. Karl Duill (D), 3. Louis Trousselier


Even wat commentaar op de andere bronnen in vergelijking met Mallon (Le Vélo)
Wallechinsky. Geen, alleen slechts één discipline vermeld.

Vélo (niet te verwarren met het tijdschrift): de chrono rit over 666 m kom ik niet tegen en de team achtervolging is bij Mallon/Le Vélo een profwedstrijd.

Lingen: Vasserot was tweede in halve finale, Lanz lijkt me een typo.
Deze boeken bevat wel meer fouten zoals het feit dat de 100k baanwedsrijd daar onder de noemer wegwedstrijd valt.

Kronieken. Compleet andere voornamen bij 2 en 3.

Ik kom nog terug op deze wedstrijden.
De uitslagen in de profsectie waren zeer interessant.
Gerrit Stevens is offline   Met citaat reageren
Oud 22 december 2011, 18:10   #2
Gerrit Stevens
Een winnaar
 
Geregistreerd: 7 januari 2004
Locatie: Okkenbroek
Leeftijd: 63
Berichten: 2.243
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Gerrit Stevens Bekijk bericht
Ik kom nog terug op deze wedstrijden.
De uitslagen in de profsectie waren zeer interessant.
Hier nog even de profuitslagen tijdens de OD 1900


Grand Prix de l’Exposition (non-olympic events) Paris Vincennes (9-16 September 1900)
9 september 1900 50 km professional 35,520 kmh
1 Thaddäus Robl D 49.57,4
2 Piet Dickentmann NL ¾ lap
3 Emile Bouhours F 50.29.0
4 Edouard Taylor F 52.31.0
5 Leonard F 52.41.0
Lucien Lesna CH?
Bovy




9 september 1900 Course des Primes 10 km
1 Floyd MacFarland US 13.29,4
2 Mathieu Cordang NL
3 Paul Bourotte F
Jean Gougoltz F 1122
Tom Green GB 112
Ehrmann 11
Jaap Eden NL 11
Paul Dangla F 11
Sutherland 12
Guus Schilling NL 1
Kudela 1
Jue 1
Heller 1
Leclercq 1
Jean Baptiste Louvet F 1
César Simar F 2222
Balajat F 22
Bonnevie F 2
Cervera 2
Mayer D 2
Rugère F 2
Boutilkine F 2
Prévot F 2




10 september 1900 tandem sprint 2000 m
1 Harry Meijers-Gian Fernando Tomaselli NL/I
2 Anton Huber-Seidel D/A
3 Edmond Jacquelin-Jean Baptiste Louvet F
4 Piero Bixio-Singrossi I 2e sf
4 Minozzi-Conelli I 2e sf
4 Willi Arend-George Banker D/US 2e sf
7 Tom Green-Jenkins GB 3e sf
7 Balajat-Klozza F/I 3e sf
7 Tom Cooper-Floyd MacFarland US 3e sf



11 september 1900 100 miles kmh
1 Edouard Taylor F 2:57.53,8
2 Albert Walters GB 2:58.54,0
3 Emile Bouhours F 3:01.36,0
4 Lucien Lesna CH? 3:12.15,0
5 Constant Huret F 3:14.38,0
6 Léonard F 3:19.53,0
Thaddäus Robl D
Paul Bor F
Fritz Ryser CH
Digeon F
Andresse F
Bovy F
Tom Linton GB dnf
Arthur Chase GB dnf





13 september 1900 100 km professionals kmh
1 Arthur Chase GB 1:46.09,2
2 Emile Bouhours F 1:46.09,6
3 Edouard Taylor F 1:47.26,2
4 Thaddäus Robl D 1:47.56,4
5 Léonard F 1:49.47,0
Lucien Lesna CH
Bovy F
Paul Bor F
Constant Huret F
Tom Linton GB dnf
Andresse F dnf
Fritz Ryser CH dnf



13 september 1900 sprint professional
1 Harry Meijers NL
2 Tom Cooper US
3 Edmond Jacquelin F
Floyd MacFarland US 2e sf
Paul Bourillon F 2e sf
Charles Van den Born B 2e sf
Piero Bixio I 3e sf
Robert Protin B 3e sf
Anton Huber D 3e sf
Tom Green GB 2e rep.
Willi Arend D 3e rep.
Gian Fernando Tomaselli I 2e rep sf
Louis Grogna B 2e rep sf
Henri Mayer D 2e rep sf
Jean Baptiste Louvet F 3e rep sf
Seidl A 3e rep sf
George A. Banker US 3e rep sf



14 septembee 1900 3000m sprint
1 Mathieu Cordang NL
2 Paul Bourotte F
3 Thuau
4 Otterbein B
5 Brécy

14 september 1900 3000m handicap
1 Pierre Chevalier F
2 Moussier F
3 Jue F
4 Paul Dangla F
5 Brécy F
Harry Meijers NL
Prévot F
Thuau F
Ségur F
Merle F
André F
Soler E



14 september 1900 25 km motor paced
1 César Simar F 26.03,8
2 Lucien Lesna CH 15 m
3 Paul Bor F 26.34,4
4 Henri Contenet F 27.18,8
5 Digeon F 27.55,0
6 Léonard F 20 m
Reynal F dnf



Team sprint, 14 september 1900
1 USA = Tom Cooper (2), Floyd MacFarland (3) , George Banker (5)
2 FRA = Edouard Jacquelin (1), Paul Bourillon (4), H Louvet (6)
3 ITA = Gian Fernando Tomaselli (1), Pietro Bixio (3), Singrossi (4)
4 GB = J. Green (2). Sutherland (5). Jenkins (6)
overige
DUI = Willy Arend , Anton Huber, Henry Mayer 11 p
AUT = Seidl. Heller, Lucien 11p
NED = Harry Meyers, Jaap Eden, Guus Schiling 12p
BEL = Robert Protin, Louis Grogna, Charles Van den Born 13p


VII BOL d'OR
15-16 september 1900 Paris-Vincennes 956,775 km 39,866 kmh
1 Mathieu Cordang NL 956,775
2 Maurice Garin 894.775
3 Thaddäus Robl D 890,275
4 Michel Frederick CH 872,775
5 Alexandre Foureaux 844,275
6 Albert Walters GB 792,900
7 Rodolfo Muller I 739,275
8 J. Olivier 630,775
9 Pierre Chevalier F
Henri Ariès F
Octave Alleaume F
- Constant Huret opg.






Amateurs
Gerrit Stevens is offline   Met citaat reageren
Reageren

Discussietools

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Olympische Spelen 1952 - Rik Van Looy patrick m Wedstrijden 6 5 augustus 2012 10:20
Olympische spelen 1960 Rome BlueCoven Wedstrijden 9 11 februari 2012 20:43
Olympische Spelen 1956 Jan De Smet Renners en Ploegen 18 15 augustus 2009 18:39
Olympische Spelen Parijs Jozef Hamels Wedstrijden 4 30 januari 2007 21:41
Olympische Spelen BVB Wedstrijden 16 10 april 2004 23:12


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 09:44.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.2
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 2003-2007, WielerArchieven
Version française #12 par l'association vBulletin francophone