WielerArchieven  

Ga terug   WielerArchieven > Verzamelaars > Wedstrijden

Reageren
 
Discussietools
Oud 8 januari 2010, 17:46   #21
George Andriesse
Elite zn Contract
 
Geregistreerd: 21 november 2004
Locatie: Kloetinge
Leeftijd: 73
Berichten: 589
Standaard

Goede middag,

Naar aanleiding van deze discussie heb ik een en ander op een rijtje gezet en aangevuld met gegevens uit Wielersport en Velo. Ik kom tot het volgende overzicht (tot 1970). Van de voornamen ben ik niet altijd zeker, wanneer er meer renners met dezelfde achternaam in een bepaalde periode actief waren:

Europees Kampioenschap Koppelkoers (Americain/ploegkoers)

1948/1949 06.02.49 Brussel
1.Gerrit Schulte / Gerrit Boeyen (Ned)2.Achille Bruneel / Kamiel Dekuysscher(Bel) 3.Alfred Strom / Reginald Arnold(Austr) 4.Arthur Sérès/Guy Lapébie (Fr)

1949/1950 05.03.50 Zürich
1.Gerrit Schulte / Gerrit Peters(Ned) 2.Achille Bruneel(B) / Guy Lapébie(Fr) 3.Hugo Koblet / Armin Von Büren (Zwits) 4.Ferdi Kubler(Zwits)/AlbertBruylandt (B)

1950/1951 20.02.51 Antwerpen
1.Gerrit Schulte / Gerrit Peters(Ned) 2.Albert Sercu / Valere Ollivier(Bel) 3.Albert Ramon / Ernest Thyssen(Bel)4.Albert Bruylandt / René Adriaenssens (Bel)

Volgens de Wereld(wieler)encyclopedie (De Eecloonaar)
1.Gerrit Schulte/Gerrit Peters, maar ook 1.Albert Sercu/ Valere Ollivier
Volgens Velo Gotha en Wielersite
1.Sercu/Ollivier
Volgens Wielersport
1.Gerrit Schulte/Gerrit Peters, maar in WS 30/10/1969
1.Sercu/Ollivier 2.Schulte/Peters en in de tekst: “Bijna 19 jaar geleden veroverde Albert Sercu, samen met partner Valère Ollivier, de titel van Europees ploegkoerskampioen.”

Mijn conclusie: 1.Sercu/Ollivier 2.Schulte/Peters.


1951/52 20.01.52 Parijs
1. Roger Reynes/ Jean Le Nizerhy (Fr) 2.Reginald Arnold/Alfred Strom (Austr) 3.Roger Godeau/ Raymond Goussot(Fr) 4.Arseen Rijckaert/Edouard Vandevelde(Bel) 5.Fritz Schaer/Eugène Kamber (Zwits) 6.Maurice Depauw/Raphaë Glorieux (Bel)7.Achille Bruneel/Joseph De Beuckelaere (Bel) 8.Robert Mignat/ Marcel Bareth (Fr) 9/10.Roger Queugnet/ Georges Senfftleben (Fr) en Bernard Bouvard/ Henri Surbatis (Fr) 11.Harry Saager/Ludwig Hörmann (W-D), wellicht Hans Hörmann 12 Gerrit Schulte/Gerrit Peters(Ned) 13 Emile Carrara/Guy Lapébie(Fr) 14. Arthur Sérès/ Alvaro Giorgetti (Fr)15 Severino Rigoni/Ferdinando Terruzzi (It)

Strom/Arnold betwistten de uitslag omdat de uiteindelijke winnaars Reynes/Le Nizerhy zich niet via voorrondes hadden geplaatst, maar aan het deelnemersveld waren toegevoegd. Strom/Arnold waren van mening dat Reynes/Le Nizerhy buiten mededinging meededen evenals Bruneel/de Beuckelaere, Queugnet/Senfftleben, Saager/Hörmann en Seres / Giorgetti


1952/1953 25.01.53 Zürich
1.Hugo Koblet / Armin Von Büren(Zwits) 2. Gerrit Schulte / Gerrit Peters(Ned) 3. Achille Bruneel/Arseen Ryckaert 4.Fritz Schaer/ Eugène Kamber(Zwits) 5. Emile Carrara/Georges Senfftleben (Fr) 6.Oscar Plattner/Walter Zehnder(Zwits) 7.Gerard Buyl/Joseph Debeukelaere(Bel)

1953/1954 03.01.54 Zürich
1.Hugo Koblet / Armin von Büren (Zwits) 2.Gerrit Schulte / Gerrit Peters(Ned) 3. Achille Bruneel / Lucien Acou(Bel) 4.Roger Reynes/Jean Le Nizhery (Fr)5.Oscar Plattner/Ferdi Kubler (Zwits)



1954/55 06.02.55 Parijs
1.Domonique Forlini / Georges Senfftleben (Fr) 2.Walter Bucher / Jean Roth(Zwits) 3.Joseph de Beuckelaer / Arseen Rijckaert (Bel) 4.Kay Werner Nielsen/Evan Martin Klamer(Den) 5. Armin Von Büren/ Oskar Von Büren (Zwits), wellicht Emil Von Büren)

1956/1957 07.02.57 Kopenhagen
1.Reginald Arnold(Austr) / Fernando Terruzzi(It) 2.Jos de Beuckelaer / Arseen Rijckaert(Bel) 3.Evan Klamer / Kay Werner Nielsen (Den) 4.Keld Leveau/Knud Lynge (Den) 5.Max Carl Jörgensen/Rud Jacobsson (Den) 6. Rik van Steenbergen/Emiel Severeyns(Bel) 7.Emile Carrara/Serge Blusson(Fr) 8.Gerrit Schulte(Ned)/Lucien Gillen(Lux)

1957/1958 12.02.58 Kopenhagen
1.Rik van Steenbergen / Emiel Severeyns(Bel) 2.Emile Carrara / Georges Senfftleben (Fr)3.Pierre Brun / Dominique Forlini (Fr) 4.Knud Lynge/Otto Olsen ,wellicht Kaj Alan Olsen.(Den)5.Werner Andresen/Eluf Dalgaard (Den)6.Roger De Corte/Joseph De Beuckelaer (Bel) 7.Gerrit Schulte/Wout Wagtmans(Ned) 8.Klaus Bugdahl/Edi Gieseler (W-D)

1958/1959 18.01.59 Zürich
1.Rik van Steenbergen / Emiel Severeyns (Bel) 2.Palle Lykke Jensen / Kay Werner Nielsen(Den) 3.Peter Post / Gerrit Schulte(Ned) 4.René Strehler/Rolf Graf(Zwits), wellicht Heinz Graf 5.Ferdinando Terruzzi/Minno De Rossi(It) 6.Jean Roth/Fritz Pfenninger (Zwits) 7. Reginald Arnold/ John Tressider (Austr)

1959/1960 07.02.60 Antwerpen
1. Rik van Steenbergen / Emiel Severeyns 2.Fritz Pfenninger / Jean Roth(Zwits) 3.Lucien Gillen(Lux) / Oskar Plattner(Zwits) 4.Gerrit Schulte/Peter Post(Ned) 5.Kay Werner Nielsen/Palle Lykke Jensen(Den) 6. Reginald Arnold (Austr) / Ferdinando Terruzzi(It) 7Leo Proost/Jos Verachtert(Bel) 8.Werner Andresen/Knud Lynge (Den) 9.Maurice Joosen/Jean Palmans(Bel) 10. Jan Plantaz/GerritVoorting (Ned)11.Günther Ziegler/ Hans Jaroscewicz(W-D) 12. Roger De Corte/ Frans Aerenhouts(Bel) 13. Jos de Bakker/ Leon Van Daele(Bel) 14. Wout Wagtmans/Daan de Groot(Ned) 15 Paul de Paepe/Edward Peeters(Bel),wellicht August Peeters


1960/1961 26.01.61 Keulen
1.Rik van Steenbergen / Emiel Severeyns (Bel)2.Sigi Renz / Günther Ziegler(W-D) 3.Rudi Altig / Hans Junkermann(W-D) 4.Kay Werner Nielsen/Palle Lykke Jensen (Den) 5.Joop Captein/Peter Post (Ned)


1961/1962 21.01.62 Zürich
1. Klaus Bugdahl (W-D)/ Fritz Pfenninger(Zwits) 2.Peter Post(Ned) / Rik van Looy(B) 3.Rik van Steenbergen / Emiel Severeyns (Bel) 4.Walter Bucher(Zwits)/Reginald Arnold (Austr)5.Freddy Eugen/Niels Baunsøe (Den) 6.Günter Ziegler/Sigi Renz(W-D) 7.Gustav Kilian/Dieter Kemper(W-D) 8.Palle Lykke Jensen(Den)/ Rolf Roggendorf (W-D) 9. Lucien Demunster/ José Denoyette(Bel) 10.Oscar Plattner/ Eugen Walliser(Zwits) 11. Arthur Frischknecht/Leo Wickihalder (Zwits)12 Jean Raynal/Guy Thomas(Fr) 13.Lucien Gillen (Lux)/Alfred Ruegg(Zwits) 14.Max Wirth/Emile Von Büren (Zwits)


1962/1963 18.11.62 Brussel
1.Rik van Steenbergen(B) / Palle Lykke Jensen(Den) 2.Peter Post(Ned) / Willy Vannitsen (B)3.Reginald Arnold(Austr) / Emiel Severeyns (B) 4.Gilbert Maes/Lucien Demunster(Bel) 5.Robert Seneca/Arthur de Cabooter(Bel) 6.Emile Daems/Robert Lelangue (Bel)7.Noël Foré/ Leon Van Daele 8.Klaus Bugdah(W-D)/Oskar Pfenninger(Zwits) 9.Sigi Renz/Rolf Roggendorf (W-D)10. Hugo Scrayen/Martin Van Geneugden (Bel)11.Edgard Sorgeloos/Charles Rabaey (Bel)


1963/1964 02.02.64 Zürich
1.Peter Post (Ned)/ Fritz Pfenninger(W-D) 2.Klaus Bugdahl / Sigi Renz (W-D)3.Lucien Gillen(Lux) / Peter Tiefenthaler (Zwits) 4.Klaus May/Rolf Roggendorf (W-D)5.Freddy Eugen(Den)/Fritz Gallati(Zwits) 6.Hugo Scrayen/Frans Aerenhouts(Bel) 7.Palle Lykke Jensen(Den)/Rik van Steenbergen (Bel)


1964/1965 05.03.65 Bremen
1. Rudi Altig / Hans Junkermann (W-D) 2.Rik van Steenbergen / Emiel Severeyns 3.Dieter Kemper / Horst Oldenburg (W-D) 4.Bernd Rohr/Rolf Roggendorf (W-D) 5 Willi Altig/Ehrenfried Rudolph(W-D) 6.Leo Proost/Theo Verschueren(Bel) 7.Giuseppe Beghetto/ Giovanni Pettenella(It) 8.Lucien Gillen(Lux)/ Hans PeterKanters(W-D) 9.Jean Raynal/André Retrain(Fr)

1965/1966 27.02.66 Brussel
1.Klaus Bugdahl / Sigi Renz(W-D) 2.Rik van Steenbergen(B) / Palle Lykke Jensen (Den) 3.Fritz Pfenninger(W-D) / Ronald Baensch (Austr) 4.Norbert Seeuws /Romain De Loof(Bel) 5.Ward Sels/Emiel Severeyns(Bel) 6.Horst Oldenburg/Klemens Grossimlinghaus(W-D)

1966/1967 11.11.66 Gent
1.Peter Post(Ned) / Fritz Pfenninger (W-D) 2.Horst Oldenburg / Sigi Renz(W-D) 3.Romain de Loof(B) / Freddy Eugen (Den) 4.Klaus Bugdahl(W-D)/Ferdinand Bracke(B) 5.Emiel Severeyns/Walter Godefroot (Bel) 6.Norbert Seeuws/Robert Lelangue(Bel) 7.Karl Heberle/Louis Pfenninger(Zwits) 8.Leandro Faggin/Giuseppe Beghetto(It) 9.Gilbert Maes/Frans Melckenbeeck 10.Julien Stevens/Paul Seye(Bel)

1967/1968 01.03.68 Bremen
1.Dieter Kemper / Horst Oldenburg(W-D) 2.Freddy Eugen / Rolf Roggendorf 3.Patrick Sercu(B) / Klaus Bugdahl(W-D) 4.Fritz Pfenninger/Ehrenfried Rudolph (W-D)5.Ronald Baensch/Bill Lawrie (Austr)6.Theo Verschueren/Norbert Seeuws(Bel) 7Gerrit de Wit/Gert Bongers (Ned) 8.Sigi Renz/Wolfgang Schulze (W-D) 9.Winfried Bölke/Klemens Grossimlinghaus(W-D)

1968/1969 08.12.68 Gent
1. Patrick Sercu(B) / Peter Post(Ned) 2. Dieter Kemper / Horst Oldenburg(W-D) 3. Klaus Bugdahl / Fritz Pfenninger (W-D) 4.Theo Verschueren(B)/Hugh Porter(Eng) 5.Romain Deloof/Julien Stevens (Bel)6.Gerard Koel/Emiel Severeyns 7.Graeme Gilmore/Bill Lawrie (Austr)8.Ferdinand Bracke/Noël Foré(Bel) 9. Rik van Looy/Norbert Seeuws(Bel) 10.Robert Lelanque/Julien Verstrepen(Bel) 11.Kilian Deneef(B) /Carlo Rancati (It)


1969/1970 17.10.69 Keulen
1. Patrick Sercu / Eddy Merckx (Bel) 2.Peter Post / Leo Duyndam(Ned) 3.Klaus Bugdahl / Dieter Kemper (W-D) 4.Rolf Roggendorf/ Jürgen Tschan(W-D) 5.Rudi Altig/Sigi Renz(W-D) 6.Alain Van Lancker/Jacky Mourioux(Fr) 7Winfried Bölke/Winfried Peffgen (W-D)8.Horst Oldenburg/Rolf Wolfshohl(W-D) 9.Fritz Pfenninger/Albert Fritz (W-D)10.Hans Junkermann/Ernst Streng(W-D) 11.Carlo Rancati/Luigi Arienti (It)

Verbeteringen en aanvullingen van harte welkom.

met vr. groet,

George
George Andriesse is offline   Met citaat reageren
Oud 8 januari 2010, 18:13   #22
Frascati55
Kampioen
 
Frascati55's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 december 2003
Leeftijd: 62
Berichten: 4.151
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door George Andriesse Bekijk bericht
Goede middag,

1950/1951 20.02.51 Antwerpen
1.Gerrit Schulte / Gerrit Peters(Ned) 2.Albert Sercu / Valere Ollivier(Bel) 3.Albert Ramon / Ernest Thyssen(Bel)4.Albert Bruylandt / René Adriaenssens (Bel)

Volgens de Wereld(wieler)encyclopedie (De Eecloonaar)
1.Gerrit Schulte/Gerrit Peters, maar ook 1.Albert Sercu/ Valere Ollivier
Volgens Velo Gotha en Wielersite
1.Sercu/Ollivier
Volgens Wielersport
1.Gerrit Schulte/Gerrit Peters, maar in WS 30/10/1969
1.Sercu/Ollivier 2.Schulte/Peters en in de tekst: “Bijna 19 jaar geleden veroverde Albert Sercu, samen met partner Valère Ollivier, de titel van Europees ploegkoerskampioen.”

Mijn conclusie: 1.Sercu/Ollivier 2.Schulte/Peters.



Deze wedstrijd had plaats op 21 januari 1951 en niet op 21 februari.
Dit vond ik in het BVL van 22 januari

Ollivier-Sercu wonnen de Finale van het EuropeesCriterium
Schulte— Peters gedeclasseerd
De Finale van het Europees Criterium der Koppelrenners, dat in het Antwerps Sportpaleis werd betwist, werd gewonnen door Ollivier-Sercu. Misschien zal het resultaat van deze 3 Uren-koppelrit verwondering baren, doch het dient gezegd, dat Schulte in de beslissende eindspurt werd gedeclasseerd, zodat de zege hem en zijn ploegmaat ontsnapte
Frascati55 is offline   Met citaat reageren
Oud 9 januari 2010, 18:11   #23
George Andriesse
Elite zn Contract
 
Geregistreerd: 21 november 2004
Locatie: Kloetinge
Leeftijd: 73
Berichten: 589
Standaard

Goede middag,

Bedankt voor deze aanvulling. Ze maakt duidelijk waarom verschillende bronnen verschillende winnaars noemen en ook wat de oorzaak van deze verschillende uitslagen is. Nu is er wat deze discussie betreft duidelijkheid.

met vr. groet,

George
George Andriesse is offline   Met citaat reageren
Oud 11 januari 2010, 02:53   #24
patfey
Kampioen
 
patfey's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 augustus 2003
Locatie: Jubail, Murjan Compound, KSA
Leeftijd: 64
Berichten: 4.295
Standaard

Enkel 51-52 blijft uit te klaren. De Fransen wonnen de koers, maar wie werd als "kampioen" aanzien (al heette het toen nog Europees criterium) en wie kreeg of mocht de eventuele trui dragen (ik weet niet vanaf wanneer een trui uitgereikt werd, Koblet-von Büren kregen er blijkbaar een, en vanaf wanneer die courant gedragen werd, zeker vanaf Van Steenbergen-Severeyns)
patfey is offline   Met citaat reageren
Oud 14 januari 2010, 17:34   #25
George Andriesse
Elite zn Contract
 
Geregistreerd: 21 november 2004
Locatie: Kloetinge
Leeftijd: 73
Berichten: 589
Standaard

Goede middag,

In de Wielersport van 6 januari 1972 kom ik nog enkele interessante opmerkingen tegen over de verschillende erelijsten die van het Europees Koppelkoers-kampioenschap in omloop zijn. Ik citeer:
"Aanvankelijk werd het EK koppelkoers in series met een finale verreden.(....) Nadien bleek één rit voldoende.(...)
Er zijn statistieken in omloop, die voor de op 20 februari 1951 in Antwerpen geëtaleerde finale Berten Sercu en Ollivier als nummer één aangeven. Evenwel erkende de wedstrijdleiding onderhand een protest ingediend door Schulte/Peters als juist, zodat deze equipe alsnog de buit kreeg toegewezen.
Er zijn ook statistieken waarop de zege van Jan Plantaz/Piet Haan (2 oktober 1955 in Dortmund) niet voorkomt, met de notitie dat Milaan op het laatste moment van de organisatie van de slotrace(de titelkamp) afzag.Ons inziens niet helemaal volgens de feiten. Volgens onze "boeken" besloot de Vereniging van Europese Winterbanen de koers in de Dortmunder Westfalenhalle als eindkamp te waarderen, een reden waarom wij wel Plantaz/Haan op de hierbij(in Wieresport G.A) erelijst hebben gezet."

Bovenstaand citaat geeft duidelijk aan waarom er verschillende statistieken(erelijsten) in omloop zijn.

Uitslag Dortmund seizoen 1955/56:
1.Piet Haan/Jan Plantaz 2.Gerrit Schulte/Gerrit Peters 3.Reginald Arnold/ Sydney Patterson(Austr) 4. enz ???

Laatst gewijzigd door George Andriesse; 5 februari 2010 om 19:45
George Andriesse is offline   Met citaat reageren
Oud 14 januari 2010, 21:40   #26
Fer Schroeders
Kampioen
 
Geregistreerd: 19 oktober 2003
Locatie: Schiedam
Leeftijd: 65
Berichten: 3.593
Standaard

Ik heb nog 1964:

8.Ehrenfried Rudolph-Horst Staudachter op 2r. 6 pnt.
Fer Schroeders is offline   Met citaat reageren
Oud 15 januari 2010, 15:00   #27
patfey
Kampioen
 
patfey's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 augustus 2003
Locatie: Jubail, Murjan Compound, KSA
Leeftijd: 64
Berichten: 4.295
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door George Andriesse Bekijk bericht
Goede middag,


Er zijn ook statistieken waarop de zege van Jan Plantaz/Piet Haan (2 oktober 1955 in Dortmund) niet voorkomt, met de notitie dat Milaan op het laatste moment van de organisatie van de slotrace(de titelkamp) afzag.Ons inziens niet helemaal volgens de feiten. Volgens onze "boeken" besloot de Vereniging van Europese Winterbanen de koers in de Dortmunder Westfalenhalle als eindkamp te waarderen, een reden waarom wij wel Plantaz/Haan op de hierbij(in Wieresport G.A) erelijst hebben gezet."

Bovenstaand citaat geeft duidelijk aan waarom er verschillende statistieken(erelijsten) in omloop zijn.

Uitslag Dortmund seizoen 1955/56:
1.Piet Haan/Jan Plantaz 2.Gerrit Schulte/Gerrit Peters 3 enz ???
Toch zou dit mij verbazen, enkel en alleen al door de devaluatie van de titel vand e voorgaande kampioenen, die dus ongeveer nooit hun trui zouden kunnen dragen hebben. tenzij dit natuurlijk een tijd achteraf gebeurt, en eht Haan & Plantaz zijn die nooit hun trui hebben kunnen dragen...
patfey is offline   Met citaat reageren
Oud 15 januari 2010, 17:06   #28
fderoose
Elite
 
Geregistreerd: 3 augustus 2003
Locatie: 9000 Gent
Leeftijd: 67
Berichten: 938
Standaard

Ik zoek ook nog 1971 tot 1978 ; 1981 ; 1985 en 1989 + 1992 tot 1996
De datums heb ik het meest nodig + evt 4 tot 10
fderoose is offline   Met citaat reageren
Oud 15 januari 2010, 20:22   #29
George Andriesse
Elite zn Contract
 
Geregistreerd: 21 november 2004
Locatie: Kloetinge
Leeftijd: 73
Berichten: 589
Standaard

Goedenavond,

Afgelopen week heb ik weer een deel uitgezocht. Hier mijn bevindingen t/m 1990.


1970/1971 23.01.71 Gent
1.Wilfried Peffgen / Sigi Renz (W-D)2.René Pijnen / Peter Post(Ned) 3.Patrick Sercu(B) / Graeme Gilmore (Austr) 4.Klaus Bugdahl/Dieter Kemper(W-D) 5.Fritz Pfenninger(Zwits)/ leo Duyndam(Ned) 6.Alain van Lancker/Jacky Mourioux(Fr) 7.Christian Brasseur/Willy De Bosscher(Bel)

1971/1972 18.12.71 Antwerpen
1.Klaus Bugdahl / Dieter Kemper(W-D) 2.Patrick Sercu / Julien Stevens(Bel) 3.Wilfried Peffgen / Sigi Renz (W-D) 4.Ferdinand Bracke / Norbert Seeuws(Bel) 5.René Pijnen/Leo Duyndam(Ned) 6.Alain van Lancker/ Jacky Mouriuox (Fr) 7.Fritz Pfenninger/Erich Spahn (Zwits) 8.Kees Stam/Wim Bravenboer (Ned) 9.Theo Verschueren/ Ernest Bens 10. Hans Junkermann/ Eherenfried Rudolph(W-D) 11. Gerard Koel/Piet de Wit (Ned)12.Malcolm Hill/Graeme Gilmore(Austr) 13.André Poppe/Gilbert Wuytack(Bel)

1972/1973 28.01.73 Antwerpen
1.Wilfried Peffgen / Albert Fritz(W-D) 2.René Pijnen / Klaas Balk(Ned) 3.Julien Stevens / Rik van Linden (Bel) 4.Ferdinand Bracke/Patrick Sercu (Bel) 5.Kees Bal/Harry van Leeuwen(Ned) 6.Gerben Karstens/Albert van Midden(Ned) 7. Eddy Demedts/Norbert Seeuws (Bel)8.Wilfried Wezemael/Dirk Baert 9.Clement Van Ransbeeck/Willy Debosscher(Bel)

1973/1974 21.12.73 Grenoble
1. René Pijnen / Leo Duyndam (Ned)2.Alain van Lancker / Jacky Mourioux (Fr)3.Wilfried Peffgen / Albert Fritz(W-D) 4.Erich Spahn/René Savary (Zwits) 5.Giorgio Morbiato/Alberto Della Torre (It) 6.Theo Verschueren/Norbert Seeuws(Bel) 7.Gerben Karstens/Gerard Koel (Ned) 8.Graeme Gilmore(Austr)/Jim Dean(Eng) 9.Daniel Rebillard/Gerard Moneyron(Fr) 10. Dirk Baert/Eddy Demedts(Bel) 11.Amalio Hortelano Pederos/ Jezus Esperanza (Sp)

1974/1975 25.10.74 Rotterdam
1. Patrick Sercu (B)/ René Pijnen(Ned) 2.Graeme Gilmore(Austr) / Dieter Kemper(W-D) 3.Sigi Renz(W-D) / Roy Schuiten (Ned) 4.Gerben Karstens/Kees Stam (Ned) 5.Klaus Bugdahl/Dietrich Thureau (W-D) 6.Kees Bal(Ned)/Ferdinand Bracke (B) 7.Udo Hempel/Günther Haritz (W-D) 8.Alberto Della Torre/ Giorgio Morbiato (It) 9.Serge Aubey/Patrick Cluzeaud(Fr) 10.Gerrie Fens(Ned)/ Willy Debosscher(Bel) 11. Harry van Leeuwen/ Klaas Balk (Ned)

1975/1976 niet verreden

1976/1977 30.11.76 Zürich
1. René Pijnen (Ned)/ Günther Haritz(W-D) 2.Danny Clark / Don Allan (Austr)3.Patrick Sercu(B) / Klaus Bugdahl (W-D) 4.Wilfried Peffgen/Albert Fritz (W-D) 5.René Savary(Zwits)/Udo Hempel (W-D) 6.Josepp Fuchs(Zwits)/ Ole Ritter (Den) 7.Julien Stevens(B)/Roman Hermann(Liecht) 8.Serge Aubey/Patrick Cluzaud(Fr) 9.DieterBerkmann/ Hans Hindelang (W-D) 10. Walter Avogadri/Pietro Algeri (It) 11.Graeme Gilmore(Austr)/Roland Salm(Zwits) 12.Finn Clausen/Kjell Rodian (Den)13. Norbert Seeuws(B)/Mairad Vögele(Zwits) 14. Martin Venix/ Wil van Helvoirt(Ned) 15. Karl-Heinz Küster/Peter Wollenmann (W-D)

1977/1978 10.11.77 Kopenhagen
1.Patrick Sercu / Eddy Merckx(Bel) 2.René Pijnen(Ned) / Gerd Frank(W-D) 3.Wilfried Peffgen / Günther Haritz(W-D) 4.Danny Clark (Austr)/Ole Ritter (Den) 5.Udo Hempel(W-D)/Niels Fredborg(Den) 6Horst Schütz/Klaus Bugdahl(W-D) 7.Günther Schumacher(W-D)/Kim Gunnar Svendsen(Den) 8.Paul Medhurst/Maurice Burton (Eng) 9.Dieter Puschel(W-D)/Finn Clausen(Den) 10.Don Allan (Austr)/Per Bausager(Den) 11.Pietro Algeri/Walter Avogadri(It)

1978/1979 10.11.78 Milaan
1.Patrick Sercu (B)/ Gregor Braun(W-D) 2. Danny Clark(Austr) / Francesco Moser(It) 3. René Savary(Zwits) / Kim Gunnar Svendsen(Den) 4.Günther Haritz/Günther Schumacher (W-D) 5.Ferdi Van Den Haute/Stan Tourné(Bel) 6.Gerben Karstens(Ned)/Albert Fritz(W-D)


1979/1980 15.11.79 Kopenhagen
1.Danny Clark / Donald Allan(Austr) 2.René Pijnen(Ned) / Francesco Moser(It) 3.Patrick Sercu(B) / Dietrich Thurau (w-D)4.Gert Frank(W-D)/Kim Gunnar Svendsen(Den) 5.Willy Debosscher/Stan Tourné(Bel) 6.Udo Hempel(W-D)/ Niels Fredborg (Den) 7.Per Bausager(Den)/Günther Schumacher(W-D) 8.Roman Hermann(Liecht)/ Hans Hindelang(W-D) 9.Ole Persson(Den)/Michel Vaarten(Bel) 10.Jörg Marcussen(Den)/Horst Schütz(W-D) 11. Finn Clausen(Den)/Pietro Algeri(It) 12.Martin Venix/Herman Ponsteen(Ned) 13. Maurice Burton/Paul Medhurst(Eng)

1980/1981 25.12.80 Gent
1. René Pijnen(Ned) / Michel Vaarten (B) 2.Patrick Sercu (B)/ Albert Fritz(W-D)
3. Heinz Betz / Günther Schumacher.
Fritz, Betz en Schumacher gediskwalificeerd ivm doping.
Dus: 2 XX 3.XX
4.Terry Hammond/Garry Wiggins(Austr) 5.MauriceBurton(Eng)/Willy De Geest(B) 6.Danny Clark/Donald Allan(Austr) 7.Patrick Clerc/Jacques Michaud(Fr) 8.Per Bausager/Ole Persson(Den) 9.Roy Schuiten/Martin Venix (Ned) 10.Dirk Baert/Marc Renier(Bel)

1981/1982 12.11.81 Kopenhagen
1. Gerd Frank(W-D) / Hans-Hendrik Oersted(Den) 2.Horst Schütz(W-D) / Roman Hermann(Liecht) 3.Albert Fritz / Wilfried Peffgen (W-D) 3.Danny Clark/Garry Wiggins 4.René Pijnen(Ned)/Kim Gunnar Svendsen(Den)

1982/1983 11.11.82 Gent
1. Patrick Sercu (B)/ René Pijnen(Ned) 2.Gerd Frank(W-D) / Josef Kristen(W-D) 3.Pierangelo Bincoletto / Maurizio Bidinost(It) 4 Danny Clark (Austr) / Ferdi Van Den Haute (Bel) 5 Dirk Heirweg (Bel)/ Gary Wiggins (Aus) 6.Alain Bondue/Regis Clerc(Fr) 7.Etienne De Wilde/Luc Colijn(Bel) 8.Roman Hermann(Liecht)/Maurice Burton(Eng) 9.Walter Schoonjans/Rik van Linden(Bel)

1983/1984 06.12.83 Kopenhagen
1. Gerd Frank / Hans-Hendrik Oersted(Den) 2.Gary Wiggins(Austr) / Anthony Doyle(Eng) 3.Josef Kristen / Henry Rinklin(W-D) 4 Per Bausager / Kim Gunnar Svendsen (Den) 5 Stan Tourné / Michel Vaarten (Bel) 6.Reno Bent Olsen/MichaelMarcussen (Den)7.Daniël Gisiger/Robert Dill Bundi(Zwits) 8.Roman Hermann / Sigmund Hermann(Liecht) 9.BrunoVicino/Dante Morandi (It)

1984/1985 26.11.84 Zürich
1.Gary Wiggins(Austr) / Anthony Doyle (Eng)2.Roman Hermann / Sigmund Hermann(Liecht) 3.Josef Kristen / Henry Rinklin(W-D) 4 Ralf Elshof / Rene Pijnen (Ned) 5 Jörg Müller (Zwits) / Dietrich Thurau (W-D) 6 Urs Freuler) / Daniël Gisiger (Zwits 7 Gert Frank / Michael Marcussen (Den) 8 Alfred Achermann (Zwits)/ Heinz Isler (Zwits) 9 Yvon Bertin /Bernard Vallet (Fra) 10 Hans Ledermann (Zwits) / Leo Schönenberger (Zwits) 11.Acacio da Silva(Port)/Danta Morandi(It) 12 Heinz Betz/Werner Betz (W-D)13 Albert Fritz(W-D)/Daniel Wyder(Zwits) 14.Patrick Moerlen(Zwits)/Fréderic Vichot (Fr)15 Hans Känel/Walter Baumgartner(Zwits) 16.Robert D’hont(B)/ Tom Sawyer(Austr) 17.Roland Vögeli/Viktor Schräner(Zwits)

1985/1986 07.12.85 Kopenhagen
1.René Pijnen(Ned) / Gerd Frank(Den) 2.Gary Wiggins(Austr) / Anthony Doyle(Eng) 3.Josef Kristen / Dietrich Thurau(W-D)

1986/1987 15.01.87 Stuttgart
1.Josef Kirsten(W-D)/Roman Hermann(Liecht) 2.Stan Tourné/Etienne de Wilde(B) 3.René Pijnen(Ned)/Gerd Frank(Den) 4.Uwe Bolten(W-D)/Pierangelo Bincoletto(It) 5.Horst Schütz/Henri Rinklin(W-D) 6 Teun van Vliet/Peter Stevenhaagen(Ned) 7. Werner Betz(W-D)/Michel Vaarten(Bel) 8.Bernard Vallet(Fr)/Daniel Gisiger(Zwits) 9.Danny Clark(Austr)/Dietrich Thureau(W-D) 10.Francesco Moser(It)/Anthony Doyle


1987/1988 15.11.87 Zürich
1.Volker Diehl / Roland Günther (W-D)2.Urs Freuler / Hans-Rudi Märki (Zwits)3.Roman Hermann / Sigmund Hermann(Liecht) 4.Pierangelo Bincoletto/Adriano Baffi (It) 5.Jupp Kristen (W-D)/Laurent Biondi (Fr) 6.Torsten Rellensmann/Markus Hess (W-D) 7.Rik Van Slycke/Romain Costermans(Bel) 8.Daniel Wyder/Hans Ledermann(Zwits) 9.Pius Schwarzentruber/Bruno Holenweger(Zwits) 10.Joachim Schlaphofff/Uwe Bolten(W-D) 11.Tom Sawyer(Austr)/Shaun Wallace(Eng) 12.Daniel Gisiger/StephanJoho(Zwits) 13.Leo Schönenberger/ Jürg Brüggmann(Zwits) 15Erich Mächler/Alfred Achermann(Zwits) 16.Michael en Jörgen Marcussen(Den)

1988/1989 12.12.88 Kopenhagen
1. Danny Clark (Austr)/ Anthony Doyle(Eng) 2.Volker Diehl / Roland Günther(W-D) 3.Roman Hermann(Liecht) / Hans-Rudi Märki(Zwits) 4.Joachim Schlaphoff/Markus Hess(W-D) 5.Philippe Tarantini(Fr)/Marc Meilleur (Fr) 6.Martin Penc/Theo Czerny (Tsj) 7.Ad Wijnands(Ned)/Torsten Rellensmann(W-D) 8.Daniel Wyder/Bruno Holenweger(Zwits) 9.Pascal Carrara/Lars Otto Olsen(Den)

1989/1990 15.10.89 Gent
1.Danny Clark(Austr) / Anthony Doyle(Eng)2. Bruno Holenweger / Daniel Wyder (Zwits)3.Marc Meilleur / Philippe Tarantini (Fr) 4.Sigmund Hermann/Peter Hermann(Liecht) 5.Stan Tourné/Rik van Slycke(Bel) 6.Martin Penc/Theo Czerny (Tsj) 7.Markus Hess/ Torsten Rellenmann(W-D) 8.Lars otto Olsen/Jens Veggerby(Den) 9.Roland Günther/Volker Diehl(W-D) 10.Gabriel Curuchet/Juan Curuchet (Arg) 11.Alexandre Kraznov/Marar Ganeev (Rusl) 12.Tom Sawyer (Austr)/Russell Williams (Eng) 13.Roger Illegems/Lorenzo Lapage (Bel)

1990/1991 15.10.90 Grenoble
1.Pierangelo Bincoletto(It) / Jens Veggerby(Den) 2.Laurent Biondi / Philippe Tarantini(Fr) 3.Roland Günther / Carsten Wolf(D) 4.Konstantin Khrabzov(Rus)/Stan Tourné(Bel) 5.Markus Hess/Gerd Dörich(D) 6. Vincent Lavenu(Fr)/gabriel Curuchet (Arg) 7.Torsten Rellensmann(D)/Luc Colijn (Bel) 8.Martin Penc/Theo Czerny(Tsj)

Aanvullingen en verbeteringen blijven welkom. Komende week ga ik de periode 1990-heden uitzoeken.

met vr. groet,

George
George Andriesse is offline   Met citaat reageren
Oud 19 januari 2010, 21:07   #30
George Andriesse
Elite zn Contract
 
Geregistreerd: 21 november 2004
Locatie: Kloetinge
Leeftijd: 73
Berichten: 589
Standaard

Hier het beloofde overzicht t/m 2009.

1991/1992 niet verreden
1992/1993 niet verreden
1993/1994 niet verreden

1994/1995 12.02.95 Manchester
1. Bruno Risi / Kurt Betschart (Zwits)2. Pierangelo Bincoletto / Marco Villa(It) 3.Etienne de Wilde / Laurenzo Lapage (Bel) 4. Eric Magnin/Jean-Michel Monin(Fr) 5.Michael Sandstöd / Jimmi Madsen(Den)

1995/1996 niet verreden

1996/1997 01.12.96 Zürich
1.Jimmi Madsen / Jens Veggerby(Den) 2.Bruno Risi / Kurt Betschart(Zwits) 3.Andreas Kappes / Carsten Wolf (Duits) 4.Silvio Martinello/Marco Villa(It) 5.Gerd Dörich/Andreas Beikirch(D) 6.Peter Pieters/Tommy Post(Ned) 7.Kurt Hermann(Liecht)/Patrick Vetsch(Zwits) 8.Robert Slippens/ Matthé Pronk(Ned) 9.Michael Sandstöd/Jakob Piil (Den) 10.Franz Stocher)/Wolfgang Kotzmann (Oost) 11.Adriano Baffi/Ivan Cerioli(It) 12 Juan Llaneras/Miguel Alzamora(Sp) 13 Urs Freuler/Werner Stutz(Zwits) 14.Jean Michel Monin/Eric Manin(Fr) 15.Martin Liska/Milan Cadlec (Tsj)

1997/1998 16.11.97 Dortmund
1.Jimmi Madsen / Jens Veggerby(Den) 2.Bruno Risi / Kurt Betschart (Zwits)3.Etienne de Wilde / Frank Corvers (Bel) 4.Gerd Dörich/Lars Teutenberg(D) 5.Jakob Piil/Tayeb Braikia (Den) 6.Marco Villa/Andrea Collinelli(It) 7. Thierry Grandjean/Pierre Yves Archambault(Fr) 8.Andreas Kappes/Carsten Wolf (D) 9.Christian Weber/Peter Jörg (Zwits)10.Rik van Slijcke/Lorenzo Lapage(Bel) 11.Danny Stam/Robert Slippens(Ned)

1998/1999 niet verreden


1999/2000 waarschijnlijk niet verreden, maar in Velo 2000 staat bij deze uitslag (11.11.99 Gent) vermeld: “Kampioenschap van Europa”. Gezien de deelnemers gaat het volgens mij om een kampioenschap voor jonge renners.(-23??)1 Damien Pommereau/ Robert Sassone (Fr) 2 Andreas Müller / Bernhard Wächter (D) 3 Martin Blaha / Nacdalac (Radim Nakladal??) (Tsj) Volgens Cyclebase 3. Jacub Lazar ipv Nacdalac 4 David Hubschwerlin / Julien Tejada (Fr) 5 Kenneth Van De Wiele / Bart Van Der Veken (Bel) 6 Daniel Palicki / Oliver Riesenbeck (D) 7 Gamocka / Plovsky (Tsj) 8 Gregor Gut / Beat Obrist (Zwits) 9 Patrick Fäh / Marcel Pfister (Zwits) 10 Cisco Pels / Jorne Videler (Ned)

2000/2001 01.11.00 Gent
1.Matthew Gilmore / Etienne de Wilde(Bel) 2.Silvio Martinello / Marco Villa (It)3.Bruno Risi / Kurt Betschart(Zwits) 4.Frank Corvers) / Lorenzo Lapage (Bel) 5. Tayeb Braikia / Jimmi Madsen (Den) 6 Andreas Müller/ Bernhard Wächter (D) 7 Robert Slippens / Danny Stam (Ned) 8 Martin Liska / Jozef Zabka (Slow.) 9 Damien Pommereau / Robert Sassone (Fr) 10 Alexander Aeschbach/ Christian Weber (Zwits) 11.Petr Lazar/Adam Homolka(Tsj) 12.Tony Gibb/Philip?? West (Eng)

2001/2002 niet verreden

2002/2003 19.10.02 Amsterdam
1.Robert Slippens / Danny Stam(Ned) 2.Bruno Risi / Kurt Betschart(Zwits) 3.Martin Liska / Jozef Zabka (Slow)4 Guido Fulst / Andreas Müller (D) 5 Jos Pronk / Matthe Pronk (Ned) 6 Martin Blaha / Jacub Lazar (Tsj) 7 Sergej Koudentsov / Sergej Osipov (Rus) 8 Morten Christiansen / Jimmy Hansen (Den) 9 Russell Downing / Kieran Page (Eng) 10 Steven De Neef / Lorenzo Lapage (Bel) 11.Lars Thomsen/Morten Rejnhold(Den)

2003/2004 19.10.03 Amsterdam
1.Andreas Kappes / Andreas Beikirch(Duits) 2.Robert Slippens / Danny Stam (Ned)3.Bruno Risi / Kurt Betschart(Zwits) 4 Jimmy Hansen / Michael Sandstöd (Den) 5 Sergej Klimov / Alexei Markov (Rus) 6 Martin Liska / Jozef Zabka (Slow) 7 Robert Sassone / Jean-Michel Tessier (Fr) 8 Volodymyr Rybin / Vasyl Yakovlev (Oekr) 9 Matthew Gilmore l) / Wouter Van Mechelen (Bel) 10 Jos Pronk / Matthé Pronk (Ned)

2004/2005 05.07.04 Fiorenzuola d'Arda (It)
1.Franco Marvulli / Alexander Aeschbach(Zwits) 2.Jozef Zabka / Martin Liska (Slow)3.Jens Erik Madsen / Michael Smith Larsen (Den) 4 Martin Blaha / Petr Lazar (Tsj) 5 Serguei Koudentsov// Konstantin Ponomarev (Rus) 6 Volodymyr Rybin / Vasyl Yakovlev (Oekr) 7 Marc Altmann / Andreas Müller (D) 8 Steven De Neef / Andries Verspeeten (Bel) 9 Aitor Alonso Granados / Aitor Maezto Billalabeitia (Sp) 10 Dean Downing / Russell Downing (Eng) 11.Francesco Giuliani / StefanoMarenco(It) 12.Kristian House/Tony Gibb(Eng) 13.Olivier Mattmann/Ralph Zimmermann (Zwits)

2005/2006 05.07.05 Dalmine
1.Matthew Gilmore / Iljo Keisse (Bel)2.Martin Blaha / Petr Lazar(Tsj) 3.Alexey Shmidt / Konstantin Ponomarev (Rusl) 4 Alexander Aeschbach / Franco Marvulli (Zwits) 5 Sebastian Frey / Stefan Loeffler (D) 6 Martin Liska / Jozef Zabka (Slow) 7 Fabio Masotti / Marco Villa (Ita) 8 Lyubomyr Polatayko / Volodymyr Rybin (Oekr) 9 Christian Grasmann / Andreas Müller (D) 10 Aitor Alonso Granados/ Unai Elorriaga Zubiaur (Sp) 11.Steven de Neef / Wouter van Mechelen (Bel) 12.Lars Thomsen/ Berling Svendsen (Den) 13.Martino Marcotto/ Corrado Serina (It) 14.Andrew Bradley/Mario Lexmüller (Oost) 15.Tobias Baumgartner/Markus Kammermann(Zwits) 16.Jens Madsen/Michael Larsen(Den) 17.Vojtech Dlouhy/Adam Homolka (Tsj) 18.Roland Garber/Clemens Selzer (Oost)

2006/2007 12.10.06 Kopenhagen
1. Bruno Risi / Franco Marvulli(Zwits) 2.Danny Stam / Peter Schep (Ned)3.Alois Kankovsky / Petr Lazar (Tsj) 4 Sergey Klimov / Ivan Rovny (Rus) 5 Jens Mouris / Matthé Pronk (Ned) 6 Sebastian Frey / Stefan Löffler (D) 7 Angelo Ciccone / Fabio Masotti (ita) 8 Dimitri De Fauw / Wouter Van Mechelen (Bel) 9 Michael Mörköv / Alex Rasmussen (Den) 10.Christian Grasmann / Andreas Müller (D) 11.Alexey Shmidt / Konstatin Ponomarev(Rus) 12.Georg Lauscha/ Roland Garber(Oost) 13.Michael Schmith Larsen/ Jens Erik Madsen(Den) 14.Milan Kadlec/Martin Blaha(Tsj) 15.Martin Liska/Jozef Zabka(Slow)

2007/2008 21.10.07 Alkmaar
1.Peter Schep / Jens Mouris(Ned) 2.Alexei Markov / Nikolai Trusov(Rus) 3.Alexei Shmidt / Ivan Kovalev (Rus) 4 Franco Marvulli / Bruno Risi (Zwits) 5 Said Haddou / Mathieu Ladagnous (Fr) 6 Kenny De Ketele / Iljo Keisse (Bel) 7 Rafal Ratajczyk / Mariusz Wiesiak (Pol) 8 Ingmar De Poortere / Steve Schets (Bel) 9. Juan Llaneras Rosello / Carlos Torrent Tarres (Sp) 10 Martin Blaha / Milan Kadlec (Tsj) 11.Andreas Müller / Christian Kux (D) 12.Robert Slippens/Niki Terpstra (Ned) 13.Jens-Erik Madsen/ Marc Hester(Den) 14.Petr Lazar/Alois Kankovsky (Tsj) 15. Martin Liska/Josef Zabka(Tsj) 16.François Lamiraud/ Jérome Neuville(Fr)


2008/2009 19.10.08 Alkmaar
1.Iljo Keisse / Kenny de Ketele (Bel) 2.Casper Jörgensen / Michael Mörköv (Den)3.Sergei Kolesnikov / Ivan Kovalev (Rus) 4.Alexander Petrovskiy / Alexei Markov(Rus) 5.Jens Mouris/Peter Schep (Ned) 6.Jiri Hochmann/ Martin Blaha (Tsj) 7.Petr Lazar /Alois Kankovsky (Tsj) 8.Christian Grassmann/ Karl Christian König (D).9. Andreas Graf/Andreas Müller (Oost) 10. Alex Buttazoni/Anrea Pinos (Ita) 11. Unai Elorriaga/David Muntaner (Spa)
12. Matthé Pronk/Jos Pronk (Ned) 13. Inaki Anzizar/Eloy Teruel (Spa)


2009/2010 18.10.09 Gent
1.Robert Bartko / Roger Kluge (D) 2.Alexei Shmidt / Sergei Kolesnikov(Rus) 3.Danny Stam / Peter Schep(Ned) 4 Jiri Hochmann / Milan Kadlec (Tsj) 5 Alexander Aeschbach / Franco Marvulli (Zwits) 6 Kenny De Ketele / Tim Mertens (Bel) 7 Lukasz Bujko / Rafal Ratajczyk (Pol) 8 Alex Buttazzoni / Angelo Ciccone (It) 9 Christian Grasmann / Leif Lampater (D) 10 Andreas Müller / Georg Taszreiter (Oost) 11.Roman Maximov/Leonid Krasnov(Rusl)

Opmerking: Andreas Müller komt in bovenstaande lijst voor met een Duitse en een Oostenrijkse nationaliteit. Hij is geboren op 25/11/1979 in Berlijn, maar heeft volgens Memoire du Cyclisme sinds december 2007 de Oostenrijkse nationaliteit.

Met vr. groet,

George

Laatst gewijzigd door George Andriesse; 20 januari 2010 om 10:26
George Andriesse is offline   Met citaat reageren
Reageren

Discussietools

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Ploegkoers 1 Jan Soens Foto's 11 6 mei 2011 01:05
ploegkoers 2 Jan Soens Foto's 5 15 maart 2011 16:20
ploegkoers 4 Jan Soens Foto's 2 10 maart 2011 04:55
ploegkoers 3 Jan Soens Foto's 0 9 maart 2011 12:20
ploegkoers Jan Soens Foto's 6 19 februari 2010 00:49


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 05:01.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 2003-2007, WielerArchieven
Version française #12 par l'association vBulletin francophone